DuoLife Clinical Formula ProOptical

100% bezpieczne płatności
197,00 zł
Brutto

DuoLife Clinical Formula ProOptical®, z kategorii Suplementy Duolife   to suplement diety wspierający procesy widzenia i odpowiednie mikrokrążenie oczne. Wspomaga ochronę oczu przed szkodliwym działaniem promieni UV i wolnych rodników. Połączenie naturalnych składników które zostały zamknięte w innowacyjnych dwufazowych kapsułkach o zmodyfikowanym, przedłużonym uwalnianiu, które poprawiają przyswajanie związków aktywnych

Ilość

ProOptical -  wyjątkowe wsparcie dla oczu

Proces widzenia realizowany jest u człowieka przez jeden z głównych zmysłów, za pośrednictwem którego odbiera on około 90% ogółu nadchodzących informacji - wzrok. Jest kluczowy w procesie prawidłowego odbierania większości bodźców. Przemęczenie oczu, zaburzenia mikrokrążenia siatkówkowego, pogorszenie ostrości widzenia o zmroku, to bardzo często efekty wielogodzinnej pracy przy komputerze lub wpatrywania się w  ekran telewizyjny czy ekran telefonu komórkowego. Coraz więcej osób pracuje i spędza wolny czas przy monitorach. Brak właściwej pielęgnacji i dbałości o wzrok może doprowadzić  do  jego osłabienia, a także wywołać podrażnienia, łzawienie czy zaczerwienienie oczu. Z wiekiem mechanizmy obronne oka i  jego zdolność do radzenia sobie z  czynnikami niekorzystnymi ulega stopniowemu pogorszeniu, prowadząc do coraz bardziej uciążliwych dolegliwości związanych ze wzrokiem. Pogarszająca się kondycja oczu może także wynikać z niedoboru substancji odżywczych. Wsparciem dla prawidłowych procesów widzenia jest racjonalna suplementacja. Ochrona wzroku i jego wsparcie poprzez odpowiednią suplementację są niezmiernie istotne, dlatego sięgnij po DuoLife Clinical Formula ProOptical®

Innowacyjna formuła dwufazowej kapsułki

DuoLife Clinical Formula ProOptical® ma postać dwufazowej kapsułki o zmodyfikowanym, przedłużonym uwalnianiu. Wyjątkowe połączenie dwóch kapsułek – zewnętrznej płynnej oraz wewnętrznej w postaci stałej. Proces wchłaniania substancji aktywnych zawartych w fazie płynnej rozpoczyna się już w żołądku, podczas gdy składniki zawarte w postaci stałej zostają uwalniane dopiero w jelicie cienkim, skąd bezpośrednio trafiają do układu krążenia, a następnie są transportowane do tkanek gałki ocznej. Dwuetapowy proces wchłaniania substancji aktywnych odznacza się najwyższym stopniem przyswajalności. 

DuoLife CLINICAL FORMULA PROOPTICAL® zawiera pozyskiwaną dzięki opatentowanej technologii, naturalną, krystaliczną postać luteiny oraz zeaksantyny. Ma ona ogromny wpływ na tempo i tym samym efektywność przyswajania. Najwyższą biodostępność składników potwierdza ponad 70 badań klinicznych (obejmujących ponad 4200 pacjentów). W badaniach uwzględniono stosunek ilościowy luteiny i zeaksantyny 5:1, który oznacza, że narząd wzroku korzysta z najważniejszych dla niego substancji aktywnych, dostarczanych w maksymalnej ilości.  Dodatkowo zawiera przeciwutleniające prozdrowotne karotenoidy: astaksantynę, a także naturalny likopen, rutynę i cenne ekstrakty roślinne. 

DuoLife CLINICAL FORMULA PROOPTICAL® sprawdzi się jako preparat wspomagający w przypadku:

 • osób, które chcą wspierać optymalną pracę narządu wzroku;
 • osób, które z przyczyn zawodowych mogą być narażone na problemy ze wzrokiem, np. osób pracujących przed ekranem komputera;
 •  osób, które powinny wyjątkowo dbać o dobrą kondycję wzroku: np. kierowców pojazdów;
 • osób z problemami pękających naczynek w oku i częstego przekrwienia oczu;
 • osób starszych / seniorów.

DuoLife CLINICAL FORMULA PROOPTICAL® wspomaga:

 • prawidłowe widzenie, także po zmroku i w słabym oświetleniu;
 • optymalne funkcje plamki żółtej;
 • procesy akomodacji oczu;
 • procesy antyoksydacyjne;
 • ochronę oczu przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, przyczyniając się do redukcji uszkodzeń fotochemicznych;
 • procesy oczyszczania organizmu z toksyn;
 • utrzymanie optymalnego ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, w tym płynu śródgałkowego;
 • homeostazę środowiska wewnątrzkomórkowego.

Składniki aktywne PROOPTICAL:

Luteina - poprzez absorpcję niebieskiego światła wpływa na zmniejszanie uszkodzeń fotochemicznych wywołanych światłem widzialnym o krótkiej długości fali. Ponadto, wraz z zeaksantyną, tworzy filtr na części siatkówki odpowiedzialnej za szczegółową wizję, blokując niebieskie światło oraz zamglenie z silnego światła, tym samym zwiększając tolerancję oczu na jasne światło. Jest to szczególnie istotne, gdy nasze oczy są narażone na intensywne światło, takie jak blask słońca, błysk lampy lub oślepiające reflektory w nocy. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdza się, że luteina wykazuje również szereg korzyści zdrowotnych dla skóry.

Astaksantyna - należy do tej samej grupy karotenoidów ksantofilowych co luteina czy zeaksantyna i wpływa na poprawę akomodacji oczu. Ponadto ma znaczenie dla odbudowy ciałka rzęskowego, tym samym wpływając na niwelowanie uczucia zmęczenia oczu, które jest silnie odczuwane każdego dnia, ze względu na pracę przy monitorach, niedostateczne oświetlenie, zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, a także występujące wady wzroku. Surowiec użyty w procesie formulacji posiada badania kliniczne, potwierdzające pozytywny w przypadku redukcji objawów astenopii.

Krocyny oraz safranal – substancje o działaniu antyoksydacyjnym, chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych (UV).

Cynk -  składnik mineralny wspomagający procesy widzenia, w największej ilości występujący w siatkówce oka. Jego niedobór może prowadzić do krótkowzroczności.

Witamina C -  pochodząca z aceroli, wpływa korzystnie na syntezę kolagenu, składnika budulcowego ciałka szklistego oczu.

Schizadryna  - zawarta w ekstrakcie w cytryńca chińskiego wpływa pozytywnie na poprawę ostrości widzenia w ciemności.

Mikrokapsułkowany likopen - odpowiada za ochronę narządu wzroku przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, ponadto bierze czynny udział w profilaktyce zwyrodnienia plamki żółtej, a jego działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Antocyjaniny -  stymulują mikrokrążenie oczne, korzystnie oddziałując na ostrość widzenia po zmroku.

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie. Nie przekraczać zalecanej maksymalnej porcji dziennej.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka:

 • organiczny olej z nasion pachnotki zwyczajnej (Perilla frutescens) 335 mg
 • ekstrakt z soku z owoców aceroli (Malpighia glabra)  82 mg  w tym witamina C  26 mg (33%RWS*)
 • mikronizowane kryształki luteiny i zeaksantyny wyekstrahowane z aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta) zawieszone w oleju szafranowym pozyskanym z owoców krokosza barwieńskiego (Carthamus tinctorius)  50 mg  w tym luteina 10 mg  w tym zeaksantyna 0,5 mg
 • ekstrakt z aplanspor zielonych mikroalg Haematococcus pluvialis 20 mg w tym astaksantyna 2 mg
 • karotenoidy wyekstrahowane z owoców pomidorów 10 mg w tym mikrokapsułkowany naturalny likopen  0,5 mg
 • sole cynku organicznego 10 mg tym cynk organiczny 3 mg (30%RWS*)
 • ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego (Schisandra chinensis) 10 mg w tym schizandryna 0,5 mg
 • ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera) 10 mg w tym 95% pro antocyjanidyny 9,5 mg
 • ekstrakt z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus) 10 mg w tym 25% antocyjany 2,5 mg
 • ekstrakt w owoców czarnego bzu (Sambucus nigra) 10 mg w tym 30% polifenoli 3 mg
 • ekstrakt z liści czarnej porzeczki (Ribes nigrum) 10 mg w tym rutyna 0,1 mg
 • ekstrakt z owoców aronii (Aronia melanocarpa) 10 mg w tym 40% polifenoli (katechin) 4 mg
 • karotenoidy wyekstrahowane z kwiatów aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta) zawieszone w oleju sojowym pozyskanym z ziaren soi zwyczajnej (Glycine max Merr) 7,5 mg w tym zeaksantyna 1,5 mg
 • ekstrakt z pręcików szafranu (Crocus sativus) 5 mg

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą podczas współistniejącego leczenia przeciwdepresyjnego oraz podczas jednoczesnego stosowania antykoagulantów.

Data minimalnej trwałości znajduje się na opakowaniu produktu. Data minimalnej trwałości jest równocześnie numerem partii produkcyjnej.

Składniki: organiczny olej z nasion pachnotki zwyczajnej (Perilla frutescens) standaryzowany na zawartość kwasu α-linolenowego powyżej 60%, ekstrakt z soku z owoców aceroli (Malpighia glabra) 12-15:1 standaryzowany na zawartość witaminy C, mikronizowane kryształki luteiny i zeaksantyny wyekstrahowane z aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta) zawieszone w oleju szafranowym pozyskanego z owoców krokosza barwieńskiego (Carthamus tinctorius), ekstrakt z aplanspor zielonych mikroalg Haematococcus pluvialis standaryzowany na zawartość astaksanty, mieszanka karotenoidów wyekstrahowanych z owoców pomidorów w tym mikrokapsułkowany naturalny likopen, sole cynku organicznego (cytrynian cynku), ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego (Schisandra chinensis) 3:1 standaryzowany na zawartość 5% schizandryny, ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera) 120:1 standaryzowany na zawartość 95% proantocyjanidyn (w tym 92% polifenole), ekstrakt z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus) standaryzowany na zawartość 25% antocyjanin, ekstrakt owoców czarnego bzu (Sambucus nigra) 4:1 standaryzowany na zawartość 30% polifenoli, ekstrakt z liści czarnej porzeczki (Ribes nigrum) standaryzowany na zawartość 1% rutyny, ekstrakt z owoców aronii (Aronia melanocarpa) standaryzowany na zawartość 40% polifenoli (katechiny), skoncetrowana mieszanina karotenoidów wyekstrahowany z kwiatów aksamitki wysokiej (Tagetes erecta) zawieszona w oleju sojowym pozyskanego z ziaren soi zwyczajnej (Glycine max Merr) w tym zeaksantyna, ekstrakt z pręcików szafranu (Crocus sativus) 2-4:1 standaryzowany na zawartość 2% krocyny oraz 2% safranalu. Składnik otoczki: żelatyna ze skór ryb morskich - kapsułka zewnętrzna, organiczna pochodna celulozy (HPMC) - kapsułka wewnętrzna. Substancja przeciwzbrylająca: krzemionka.

Dodatkowe Informacje:

DuoLife
DL_S_POPTICAL
197 Przedmioty

No customer reviews for the moment.

Jak można opisać suplementy?

Regularne używanie suplementów dla wielu osób w współczesnej rzeczywistości jest już czymś naturalnym. Prawie każdy zużywa jednocześnie suplement w postaci na przykład magnezu, jako sposób na jego wypełnienie w organizmie. Z jakiego powodu suplementy stają się tak popularne, że nawet zaawansowane wiekiem osoby decydują się na ich zakup? Standardowo przygotowane posiłki w polskich domach nie wręczają ciału właściwej liczby komponentów pożywnych, dlatego zwłaszcza na początku modyfikacji diety, często jesteśmy zmuszeni do ich równoczesnego doręczenia.

Wpływ suplementów na zdrowie

Jedzenie takich specyfików jak suplementy sprawia, że poprawia się nie tylko stan zdrowia, lecz również wyglądu. Starlife dla kobiet a także dla mężczyzn może stanowić środek do dobrego samopoczucia, zwiększonej sile w ciągu pełnego dnia a także oczywiście wyższego zdrowia organizmu. Poprawę zdrowia na pewno w późniejszym czasie będziemy mogli zauważyć w postaci polepszenia stanu skóry, włosów lub paznokci. Ponadto, gdy organizm jest lepiej odżywiony, wtedy zdecydowanie łatwiej zrzuca nadprogramowe kilogramy. "Dzięki czemu my możemy się cieszyć lekkością i beztroską poruszania się . "

Choroby powodowane niedoborem witamin

"

Zdrowie organizmu jest bardzo istotne, dlatego aby dobrze funkcjonowało, nieodzowne jest zagwarantowanie mu odpowiedniej części witamin." Witaminy również są bardzo istotne i należy dbać o ich codzienne, częste zaopatrywanie razem z posiłkiem. Ich brak zauważalny może być również na skórze lub ogólnej kondycji organizmu. Wymienić można wiele chorób spowodowanych brakiem tych konkretnych składników odżywczych. Pękające kąciki ust, sucha skóra, wypadające włosy, zespół suchego oka stanowią najczęstsze objawy braku witamin. W łagodniejszych przypadkach brak witamin może powodować takie zakłócenia jak np. nadmierne wypadanie włosów.

Podział suplementów ze względu na skład

Skład suplementów zazwyczaj jest prosty oraz naturalny. Warto się z nim zapoznać, aby być świadomym zakupionego produktu. Najczęściej wskazywane suplementy witaminowo - minerałowe powodują liczbę zazwyczaj stosowanych pastylek. Jednak wśród suplementów wyróżnić można jeszcze wiele innych. Nie można zapominać o dodatkach starlife, które wspomagają odpowiednią działania jelit, czyli wszelkich probiotykach, prebiotykach jak również błonnikach. Natomiast aminokwasy powodują kolejną grupę tych niemal leczniczych specyfików. Znajdują one nadzwyczajne zainteresowanie wśród sportsmenów.

Klasyfikacja suplementów ze względu na przeznaczenie

Ludzki organizm wymaga konkretnego celu, z tego powodu warto dobrać taki środek wspomagający zdrowie, dzięki któremu osiągniemy konkretny punkt docelowy w danym obszarze organizmu. Starlife suplementy diety mogą wspomagać odchudzanie, układ immunologiczny, pokarmowy, koncentrację. Często producenci podają konkretne pracowanie, jakie może przynieść zastosowanie danego produktu. Możemy podzielić suplementy również na ekipy konkretnych osób, starlife dla sportsmenów mają zupełnie różne działanie, niż preparaty dla osób nie uprawiających sportu. Witalna dieta i uprawianie sportu to nie wszystko. Często nawet sportowcy muszą uzupełniać braki komponentów pożywnych spożywając konkretny suplement.

Jedzenie suplementów w Polsce

Suplementacja jeszcze nie tak dawno wyznaczała w Polsce sferę obcą. Przyrost zachorowań na choroby tak zwane nieuleczalne, determinuje rozwój branży suplementacyjnej. Większość chorób wywołanych jest z reguły nie odpowiednim trybem życia, zwłaszcza żywotem w stresie, tak często występującym w miejskim otoczeniu. Jednak modyfikacji nie są proste i zwłaszcza na startowym etapie może zajść konieczność zastosowania zwłaszcza witaminowo-mineralnego wspomagacza. W ten sposób można w krótszym czasie polepszyć stan zdrowia całej rodziny. Oprócz suplementacji należy także zadbać o prawidłowe odżywianie się i sporządzanie dań ze składników pochodzących z ekologicznych upraw. Szczegóły Suplementy Duolife

Jakie są polskie regulacje prawne?

Powszechna dyspozycyjność suplementów dla dorosłych osób świadczyć może o ich bezpieczeństwie. Forma suplementów jest bardzo różna, mogą to być między innymi popularne tabletki, drażetki lub puder, który można dodać do posiłków. Suplementy diety wprowadzane do obrotu są specjalnie oznakowane. I na każdym z nich znajduje się informacja, która dotyczy różne opcje jego użycia. Regulacje prawnicze określają maksymalny poziom witamin oraz minerałów zawartych w dobowej dozie. W wyniku tego, suplementy powodują bezpieczny środek do spożywania.

Czy suplementy diety DUOLIFE są bezpieczne?

Tak szczegółowe prawo, o którym wcześniej nadmieniono, stanowi bufor bezpieczeństwa dla zastosowania suplementów podczas codziennych obowiązków. Sprawiają one, że ich zgodne z przepisaniami używanie jest odpowiednie dla organizmu i trudno sobie nimi zaszkodzić. W ostatnim czasie doktorzy coraz częściej zalecają takie medykamenty swoim pacjentom z niedoborami witaminowo - mineralnymi lub innymi przypadłościami. Warto wykonać takie badania również profilaktycznie, żeby zapewnić sobie wystarczające bezpieczeństwo. Dzięki nim możemy być bardziej pewni, że dany suplement nam pomoże.

Czy suplementy diety DUOLIFE są potrzebne?

Wykonanie badań a także porada u specjalisty jest wskazana w wypadku, gdy nie jesteśmy pewni jaki suplement zakupić. Właściwą poradę może udzielić nam nie tylko lekarz, ale również dietetyk lub naturoterapeuta. Przedstawiane towary często są potrzebne wtedy, gdy pragniemy znacząco polepszyć swoje zdrowie. Dzięki suplementom można w krótszym czasie uzupelnić zarówno witaminy, jak i minerały. Trzeba jednak pamiętać, że przejście na zdrowy styl odżywiania jest konieczne, by zapewnić sobie zdrowie przez dłuższy okres czasu. Więcej ciekawostek Duolife

Jakie wyrożniamy rodzaje suplementów diety?

Podział suplementów diety DUOLIFE nie jest złożony. Ich rodzaj jest bardzo spójny z ich przeznaczeniem jak również składem. Najbardziej znane suplementy powodują takie, na które jest największe popyt. Są to między innymi środki witaminowo-minerałowe, wspomagające pamięć i koncentrację, odchudzanie oraz wspomagające pracę układów w organizmie. Najpopularniejszymi bardzo często okazują się suplementy wspomagające proces odchudzania, ponieważ niepomyślny zwyczaj życia prowadzi do otyłości. Spożywanie suplementów to wyłącznie dodatek do zdrowej diety i należy o tym wiedzieć.

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.