Produkty

Omega Complex to suplement diety zawierający wysokogatunkowy koncentrat olejowy z ryb zimnowodnych, obfitujący w kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 oraz wybitnej jakości olej z alg morskich, który jest źródłem kwasu dokozaheksaenowego DHA. Olej rybi użyty w Omedze Complex jest wysokostandaryzowany na pożądane kwasy tłuszczowe i bardzo skrupulatnie przebadany – nie tylko na wejściu do kraju, ale i po przygotowaniu produktu. Oznacza to, że doskonale wiadomo jaką zawartość EPA i DHA ma każda kapsułka Omegi Complex. To prawdopodobnie jedyny na świecie kompleksowy suplement diety Omega, w którym znajduje się Dysmutaza Ponadtlenkowa. Dodana została do składu Omegi zgodnie z przepisami unijnymi jako „ochraniacz” zawartych w niej olei. Omegę Complex uzupełnia olej lniany inżyniera Nowaka, posiadający liczne badania potwierdzające obecność i zawartość najcenniejszych kwasów tłuszczowych w każdym mililitrze substancji. To jeden z niewielu olei lnianych, który nie traci swoich właściwości i kwasów wielonienasyconych po tygodniach przechowywania w temperaturach pokojowych. Niespotykana w innych produktach tej grupy barwa zawartości kapsułek Omega Complex Colway International pochodzi z chlorofiliny – pochodnej chlorofilu, „krwi” roślin – substancji całkowicie naturalnej.

Składniki aktywne

SOD jest to enzym działający silnie antyoksydacyjnie, zwłaszcza na tkanki skóry, utrzymując je długo w młodym stanie. Dysmutaza ponadtlenkowa jest obecna w każdej komórce naszego ciała.

Kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie neuronów. Są ważnym składnikiem wysoko aktywnej tkanki nerwowej, zwłaszcza kory mózgowej i siatkówki. Zwiększenie ich spożycia skutecznie wpływa na poprawę nastroju, a także odgrywa ważną rolę w rozwoju układu nerwowego.

DHA:

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia (korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie).

Kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca.

Aby oświadczenie mogło być stosowane, podaje się informację dla konsumenta, że korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.

Zalety

  • zwiększenie spożycia kwasów Omega-3 wpływa na poprawę nastroju oraz odgrywa ważną rolę w rozwoju układu nerwowego
  • wykazuje korzystny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego
  • obniża poziom szkodliwego cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz podwyższa korzystny cholesterol HDL
  • zmniejsza krzepliwość krwi
  • zawarty chlorofil ma wysokie walory prozdrowotne – jego budowa jest bardzo zbliżona do krwi ludzkiej!
  • NNKT hamują tworzenie się tkanki tłuszczowej i mobilizują jej rozpad

Sposób użycia
Zalecany sposób użycia: Zaleca się spożywanie 2 kapsułek dwa razy dziennie – po jednej kapsułce rano i wieczorem. Najlepiej przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić od światła.

Uwagi: Preparat dla osób dorosłych. Ponieważ nie przeprowadzono badań na kobietach w ciąży nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i laktacji lub skontaktować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Skład

Składniki w 2 kapsułki:

Olej z wiesiołka 400 mg, w tym

kwas linolowy (omega 6) – 272 mg

kwas gamma-linolenowy (omega 6) – 36 mg

kwas oleinowy (omega -9) – 20 mg

Olej rybi 380 mg, w tym

EPA (omega -3) – 83,6 mg

DHA (omega -3) – 125,4 mg

Olej lniany 290 mg, w tym

kwas linolenowy (omega -3) – 101,5 mg

kwas linolowy (omega -6) – 29 mg

kwas oleinowy (omega-9) – 29 mg

Olej z mikroalg Schizochytrium sp 100 mg, w tym

DHA (omega-3) – 35 mg

Dysmutaza ponadtlenkowa (SOD) – 10mg

Witamina A – 800 ug (100% ZDS)