Suplementy dla kobiet, w każdym wieku.

Proponujemy naturalne suplementy diety dla kobiet. Nasza propozycja jest uniwersalna, wszechstronna i prawdziwie bio dla kobiet w każdym wieku. Już od lat jesteśmy informowani, że specyfika organizmu kobiety jest inna niż mężczyzny dlatego wsparcie organizmu też musi być inne. Suplementy diety są to środki żywieniowe, które znajdują się w większości pokarmów, którymi zajadamy się w ciągu dnia. Niestety, substancje te znajdują się w naszym pożywieniu w bardzo małych ilościach, które nie są wystarczające, aby uzyskać zadowalające efekty biologiczne.


Suplementy dla kobietPanie zwracają też szczególną uwagę na preparaty poprawiające jakość skóry, włosów i paznokci czy spalają tkankę tłuszczową. Dla warto bliżej przyjrzeć się specjalnym potrzebom. Inaczej jeszcze wspieramy organizm kiedy chcemy być fit, czy też przy aktywnym uprawianiu sportu lub podczas rekonwalescencji gdzie odżywka białkowa jest traktowana jako wartością odżywczą, tak jak węglowodany i tłuszcze. Ludzie aktywni fizycznie, trenujący siłowo mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na białko w przeciwieństwie do osób o niskiej aktywności w ciągu dnia. 

Ciągłe życie w stresie, spożywanie wysoko przetworzonej żywności, zawierającej czynniki np. czynniki alergizujące, wszechobecność pestycydów i metali ciężkich, stosowanie antybiotyków, osłabiają nasz organizm, wszystkie te elementy wywołują wiele problemów, w tym niewłaściwe trawienie czy przyswajanie składników odżywczych.

Warto również dbać o stałe uzupełnienie wszelkich występujących niedoborów witaminowo - mineralnych, bo jak wiemy substancje te odpowiadają za prawidłowy przebieg niezliczonych procesów, a więc ich niedostateczna podaż może wpływać niekorzystnie na różne funkcje organizmu. 

 

Poniżej lista kilku kluczowych składników dla kobiet, które  będą pomocne przy różnych kuracjach jak i przy codziennej aktywności:

Żelazo - minerał, który jest szalenie ważny w diecie kobiet. Do jego niedoboru można doprowadzić nieodpowiednią diatą jak i utrata krwi menstruacyjnej. Braki w organiźmie żelaza prowadzą często do anemii, która wywołuję: bóla głowy, stany ciągłego zmęczenia oraz uczucia słabości (tu sprawdź).

Kreatyna - jest z kolei suplementem potrzebnym przy zwiększonym wysiłku oraz stresie, jej wykorzystanie porawia zdolności wysiłkowe oraz zmniejsza zmęczenie (tu sprawdź). 

Kwas foliowy - niezbędna dla kobiet w ciąży. Przyjmowanie tej witaminy zmniejszy prawdopodobieństwo na pojawienie się wad wrodzonych płodu. Niedobory kwasu foliowego mogą mieć również: palacze, osoby nadużywające alkohol, kobiety stosujące środki antykoncepcyjne oraz osoby korzystające często z solarium (tu sprawdź)

Biotyna – powiązana ze wzmacnianiem paznokci oraz włosów. Biotyna jest również kolejnym suplementem dla kobiet w ciąży (tu sprawdź).

BCAA, czyli egzogenne aminokwasy, Chronią tkankę mięśniową przy zmniejszonym zużyciu glikogenu, opóźniają odczucie zmęczenia, umożliwiają lepszą regenerację organizmu (tu sprawdź). 

Koenzym Q10 - Ma ogromne znaczenie dla zdrowia i urody, zapobiega utracie kwasu hialuronowego, a więc opóźnia starzenie się skóry, przyspiesza też podziały komórkowe u osób starszych (skóra się szybciej regeneruje) oraz chroni przed rozpadem kolagenu w wyniku działania promieni słonecznych. Koenzym Q10 posiada również zastosowanie w sporcie i poprawia moc wysiłkową o kilka procent (tu sprawdź)

 

Wapń - Kolejny niesłychanie ważny minerał, głównie dla kobiet starszych, gdy ilość estrogenu w organiźmie spada co jest skolidowane z nieubłaganie zbliżającą się menopauzą, zmniejsza sie również ilość wapnia w oragniźmie co najczęściej prowadzi do osteoporozy.
 

Zdrowe kwasy tłuszczowe - tu  z pomocą mogą przyjść suplementy diety takie jak Omega 3 aby zwiększyć ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, których z reguły w organizmie występują niedobory, szczególnie średnio łańcuchowym kwasów tłuszczowych, które są metabolizowanie niesłuchanie szybko w organizmie podnosząc przy tym jego termogenezę, dostarczają energii oraz pomagają spalać tkankę tłuszczową (tu sprawdź).

Warto również zadbać o zwiększenie szczelności bariery jelitowej przy wykorzystaniu np. L-glutaminy oraz wykorzystanie aktywnej probiotykoterapii. Nasz cel to rozluźnienia ścisłych połączeń w jelitach oraz wyparcie zaburzeń jakościowych i ilościowych bakterii (tu sprawdź).

Aktywne filtry