Atelokolagen – skuteczna pielęgnacja anti-age

Atelokolagen to prawdziwe arcydzieło biotechnologii i niewątpliwa gwiazda wśród kolagenów Colway. Jest to kolejny kosmetyk anti-age z rodziny transdermalnych żeli kolagenowych, jakie są wytwarzane tylko w Polsce. Wyjątkowość atelokolagenu polega na bogatym składzie nieporównywalnym z innymi kolagenami firmy Colway. Do walki z niedoskonałościami naszej skóry stanęły trzy rodzaje niskocząsteczkowego kolagenu: tropokolagen, atelokolagen oraz prokolagen. Atelokolagen to jedyny kolagen, który ma zapach i to różany. Oprócz zapachu dodana została serycyna (płynny jedwab) oraz niejonowe złoto, które w postaci pięknej helisy wije się w nowoczesnym flakonie airless. Połączenie peptydów kolagenowych wraz ze złotem działa niczym pompa jonowa, która przyśpiesza migrację składników aktywnych, łagodzi skórę, a także pomaga w trakcie wymiany mikroelementów. Atelokolagen ponadto sprawia, iż proces oczyszczania organizmu drogą skórną nabiera tempa. Płynny jedwab, który jest również zawarty w kosmetyku, sprawia, że powstały hydrożel jest aksamitny w dotyku i z łatwością rozprowadza się na skórze. Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Szczególnie polecany do cery wrażliwej i suchej.

Aktywne składniki:

Kolagen ekstrahowany ze skór rybich metodą opatentowaną w Polsce, jest jedynym znanym naturalnym źródłem peptydów, które swobodnie penetrują naskórek i stymulują fibroblasty do wzmożonej aktywności. To naturalny, hipoalergiczny kosmetyk przeciwstarzeniowy. Trzy rodzaje kolagenów ( Atelokolagen, prokolagen, tropokolagen) o unikalnej dla białek kolagenowych znanych w kosmetologii – transdermalności.

ATELOKOLAGEN – jest najbardziej zaawansowany ze wszystkich kolagenów. Pierwotnie opracowany przez wybitnych naukowców, jako surowiec jakości medycznej, stosowany do regeneracji tkanek. Teraz atelokolagen znajduje zastosowanie kosmetyczne, jako najbardziej oczyszczony, bezpieczny i bio-kompatybilny ze wszystkich kolagenów.

PROKOLAGEN – jest prekursorem kolagenu – głównym składnikiem wytwarzanym przez fibroblasty do produkcji kolagenu w skórze.

TROPOKOLAGEN – to molekuły tworzące potrójne helisy. W takiej postaci kolagen jest wytwarzany wyłącznie w Polsce.

Serycyna – zwana jest też jedwabiem w płynie. Klej jedwabnika jest naturalną substancją mającą bardzo dobre właściwości odbudowy skóry i utrzymania jej naturalnej wilgotności. Serycyna bardzo łatwo wnika w skórę, utrzymuje jej sprężystość i elastyczność, opóźnia pojawienie się zmarszczek. Proteiny jedwabiu maja również wyjątkową zdolność zatrzymywania wody w naskórku – mogą wiązać wodę w ilości 300 razy większej od swojej wagi. Ponadto maja ładunek elektrostatyczny przeciwny do ładunku skóry, dzięki czemu kosmetyk zawierający jedwab silnie przylega do jej powierzchni, co w efekcie daje uczucie wspaniałej gładkości.

Niejonowe złoto ze względu na działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne złoto od dawna wykorzystuje się w kosmetologii. Badania bowiem wykazały, że jony złota docierają do warstwy rozrodczej naskórka – uruchamiają mechanizmy jego nawilżania i są nośnikiem substancji aktywnych. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona, poprawia się jej koloryt i sprężystość. Kosmetyki ze złotem opóźniają też starzenie się naskórka, a pobudzając produkcję elastyny i kolagenu, prowadza do spłycenia już istniejących zmarszczek. Redukują także przebarwienia, bo spowalniają wydzielanie melaniny. Ponadto złoty pył upiększa – daje wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku skóry. Kosmetyki ze złotem doskonale sprawdzają się zarówno na skórze dojrzałej, alergicznej (złoto w zasadzie nie powoduje uczuleń), jak i młodej – zaniedbanej, nadmiernie wysuszonej, np. intensywnym opalaniem. W synergii z zawartymi w produkcie peptydami kolagenowymi działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę mikroelementów, stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną. Poprawia elastyczność i jędrność. Regeneruje, wychwytuje UV i toksyny, rozjaśnia i pobudza procesy naprawcze.

Zalety Atelokolagenu:

  • wspomaga proces odnowy skóry
  • zapewnia optymalne nawilżenie skóry
  • poprawia jędrność skóry
  • ujednolica koloryt skóry
  • serycyna tworzy mikro-film, który powstrzymuje ucieczkę wody ze skóry
  • świetnie sprawdza się przy cerze suchej i wrażliwej
  • nie zawiera parabenów, silikonów ani emulgatorów

Sposób użycia:
Zalecany sposób użycia: Nałóż niewielką ilość żelu na oczyszczoną i wilgotną skórę. Jeżeli na skórze pozostają drobiny złota, należy je wmasować. Po wchłonięciu zalecane jest stosowanie balsamu lub kremu, odpowiedniego do rodzaju skóry. Rekomendujemy produkty z linii kosmetyczne Colway, które zawierają komponenty synergiczne z atelokolagenm Colway.

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu z dala od promieni słonecznych.

Uwaga: Nie należy stosować preparatu w przypadku alergii na białko rybie (0,02% populacji). Przeznaczony do użytku zewnętrznego. Trwałość 2 lata, zaleca się jednak zużycie w okresie 6 miesięcy od pierwszego zastosowania.

Marka

Indeks