ColMega – Najczystsze źródło kwasów omega

Olej lniany to bogate źródło kwasów omega 3:6:9, występuje w suplemencie ColMega w postaci estrów. W tworzeniu  suplementu wykorzystano najnowszą technologię pozyskiwania w atmosferze beztlenowej BIOESTRÓW kwasów tłuszczowych omega 3 (ALA) – najczystszej, kompletnie pozbawionej szkodliwych substancji i toksyn i dostępnej obecnie na rynku postaci kwasów tłuszczowych omega 3. Dzięki unikalnej formie estrów oleju lnianego suplement diety ColMega sprawia, że wyróżnia go wysoka przyswajalność  oraz skuteczność działania. Kluczową przewagą estrów jest to, że nie utleniają się tak szybko, jak zwykły olej lniany– utrzymują się w osoczu przez 24h, a nie przez 3h, jak w przypadku zwykłego oleju lnianego czy tranu – co ma duże znaczenie w profilaktyce chorób naczyniowych.

Co wyróżnia suplement ColMega?

  • Najwyższe na rynku stężenie kwasu ALA
  • Najczystsze źródło kwasów omega
  • Trwała i stabilna forma bioestrów oleju lnianego
  • Podstawa w profilaktyce chorób cywilizacyjnych

Kwas alfa-linolenowy nie jest wytwarzany przez organizm, zatem powinniśmy dostarczać go każdego dnia w naszych posilkach, co w rzeczywistości nie jest wcale takie proste. Dlatego warto sięgnąć  po ColMegę, wystarczą 4 kapsułki dziennie, które dostarczą bardzo czystą, bezpieczną, oraz wysoko przyswajalną formę kwasów omega.

Najwyższa technologicznie koncentracja kwasu ALA umieszczona w każdej kapsułce ColMegi umożliwia wykorzystanie możliwości syntezowania przez nasz organizm kwasu α-linolenowego (ALA) do odpowiednio potrzebnej mu ilości wszystkich kwasów wielonienasyconych.

Kwasy tłuszczowe służą jako bazowy materiał budulcowy naszych komórek, tkanek i narządów. Szczególnie kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 mają bardzo ważny wpływ na dobrą kondycję oraz sprawne działanie organizmu człowieka na każdym etapie życia – od okresu płodowego do późnej starości.

Korzyści zdrowotne kwasów Omega-3:

  • wykazują korzystny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego,
  • wykazują skuteczne działanie przeciwzapalne,
  • obniżają poziom szkodliwego cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz podwyższają korzystny cholesterol HDL,
  • zmniejszają krzepliwość krwi,
  • spożycie kwasów Omega-3 wpływa na poprawę nastroju oraz odgrywa ważną rolę w rozwoju układu nerwowego,
  • wpływają korzystnie na skórę, zwiększając poziom nawilżenia.

Dzienne spożycie: 4 kapsułki dziennie, po 2 rano i wieczorem.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat stanowi suplement, lecz nie substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony i zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia

** Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, niedostępnym dla małych dzieci miejscu, w zamkniętym oryginalnym opakowaniu.
Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości oraz numer partii znajdują się na spodzie opakowania.

Skład: Estry etylowe wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas alfa-linolenowy, kwas oleinowy, kwas linolowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol).

Marka