Produkty

PROCHOLTEROL – wspiera prawidłowy poziom cholesterolu


Suplement diety DuoLife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW to połączenie naturalnych substancji zawartych w produkcie odpowiadających za utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu, aktywuje funkcje ochronne obejmujące układ krążenia, żyły oraz serce. W suplemencie została zawarta monakolina K substancja powstająca w trakcie fermentowania czerwonego ryżu,dodatkowo ekstrakt z czosnku oraz fitosterole roślinne, które regulują poziom cholesterolu. Zastrzeżona formuła pozyskana z liści opuncji figowej pomaga normalizować gospodarkę tłuszczowo-lipidową organizmu. Gynostemma to roślina obfitująca w witaminy i minerały. Ekstrakt z amli bogate źródło witaminy C, posiada działanie antyoksydacyjne, pozytywnie wpływa na serce i jego pracę.  Dzięki temu razem z ekstraktem z Brahmi poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego. Produkt skierowany jest  jest  do osób, u których występują problemy naczyniowo-krążeniowe. Przyjmowanie suplementu ProCholterol pomaga wyregulować gospodarkę lipidową oraz ułatwia rozkładanie tłuszczu w organizmie, chroni przed gromadzeniem się go w ściankach naczyń.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW  szczególnie polecany dla osób:

 • chcących utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi;
 • borykających się z problemami krążeniowymi;
 • chcących utrzymać prawidłową masę ciała;
 • osób z nadwagą oraz osób otyłych;
 • osób starszych; kobiet po menopauzie.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW wspiera:

 • gospodarkę metaboliczną, zwłaszcza metabolizm tłuszczów w organizmie;
 • prawidłowy poziom cholesterolu, trójglicerydów i glukozy we krwi;
 • pracę układu sercowo-naczyniowego;
 • optymalne funkcje naczyń krwionośnych, pomagając zapobiegać odkładaniu cholesterolu w ścianach naczyń;
 • funkcje fizjologicznej mikroflory jelitowej;
 • mechanizmy antyoksydacyjne;
 • procesy detoksykacji organizmu.

Składniki aktywne ProCholterol:

Czerwony ryż fermentowany, w tym monakolina K, skutecznie reguluje syntezę cholesterolu oraz jego poziom w osoczu. Zmniejsza jego syntezę również w wątrobie i zwiększa wychwyt cząsteczek LDL, powodując spadek „złego” cholesterolu. Podobnie wpływa na poziom trójglicerydów. Jest również ważnym elementem diety, pomagającym chronić serce i układ krążenia.

ProCholterol® (zastrzeżona formuła pozyskana z liści Opuncji figowej (Opuntia ficus-indica) jest bogaty w kwas foliowy, witaminę wpływającą na regulację poziomu homocysteiny, czyli aminokwasu ułatwiającego utlenianie „złego” cholesterolu powodującego powstawanie zmian miażdżycowych. Skutecznie reguluje gospodarkę tłuszczowo-lipidową organizmu.

Ekstrakt z owoców amli naturalny antyoksydant i jedno z najbogatszych źródeł witaminy C w formie naturalnej. Jest wspaniałym środkiem wzmacniającym serce. Amla wpływa pozytywnie na florę bakteryjną i stanowi niezastąpione źródło chromu, cynku oraz miedzi.

Ekstrakt z czosnku zawiera węglowodany, białko, składniki mineralne, olejki lotne oraz witaminy C, A, B1, B2 oraz PP. Skutecznie reguluje poziom cholesterolu oraz trójglicerydów i utrzymuje je na właściwym poziomie. Czosnek ma doskonały wpływ na układ krążenia oraz zapobiega zwapnieniu żył. Ze względu na wysoką zawartość wapnia czosnek posiada również właściwości odkwaszające.

Fitosterole roślinne regulują poziom wchłaniania cholesterolu przez jelita. Są wyjątkowo polecane wszystkim, którzy stosują dietę o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych. To pozytywne działanie znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. 

Gynostemma ma silne właściwości regulacyjne. Zawiera wiele aminokwasów, witamin i minerałów, takich jak chociażby selen, magnez, cynk, wapń, żelazo oraz fosfor. Jest skutecznym przeciwutleniaczem, który reguluje ciśnienie krwi i cholesterol, zwiększa wydolność serca oraz wspomaga pracę wątroby, a także przyspiesza jej regenerację.

Ekstrakt z Brahmi skutecznie redukuje utlenianie tłuszczów we krwi, które jest jednym z głównych powodów chorób serca. To niezwykle bogate źródło fitosteroli, flawonoidów oraz glikozydów triterpenoidowych.

Kupując DuoLife Medical Formula ProCholterol®, pomagasz realizować strategię #EcoDuo. Ten suplement diety nie jest już pakowany w kartonik, co pomaga ograniczyć zużycie papieru, a jedynie w personalizowane opakowanie bezpośrednie. Opakowanie to pozwala zachować najwyższą jakość produktu oraz gwarantuje pełnię bezpieczeństwa.

Składniki: inulina z korzenia cykorii podróżnika (FOS), ekstrakt z owoców amli (Phyllanthus emblica) 5:1, ekstrakt z czerwonego ryżu fermentowany na drożdżach 30:1 (3% monakolina K), zastrzeżona formuła ProCholterol®  pozyskana z liści opuncji figowej (Opuntia ficus-indica), ekstrakt z czosnku (Allium sativum) 10:1, ekstrakt z liści Gynostemma pentaphyllum 5:1, fitosterole roślinne pozyskane z ekstraktu oleju z pestek soi warzywnej (Glycine max Merr.) 25:1, ekstrakt z liści Brahmi (Bacopa monnieri) 5:1. Składniki otoczki: organiczna pochodna celulozy (HPMC), guma gellan, kompleksy miedziowe chlorofili i chlorofilin (barwnik). Substancja przeciwzbrylająca: krzemionka.

Sposób użycia: 1-2 kapsułki dziennie. Nie przekraczać zalecanej maksymalnej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zawartość składników w zalecanej porcji dziennej produktu (1 kapsułka):

 • Ekstrakt z owoców Amli – 80mg
 • Czerwony ryż fermentowany w tym: Monokolina K – 60mg; 1,8mg
 • ProCholterol® (zastrzeżona formuła pozyskana z liści opuncji figowej) – 40mg
 • Ekstrakt z czosnku – 30 mg
 • Ekstrakt z liści Gynostemma – 30mg
 • Fitosterole roślinne  – 20mg
 • Ekstrakt z liśćmi Brahmi – 20mg

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Dodatkowe Informacje:

Marka

Indeks