ProOptical –  wyjątkowe wsparcie dla oczu

Proces widzenia realizowany jest u człowieka przez jeden z głównych zmysłów, za pośrednictwem którego odbiera on około 90% ogółu nadchodzących informacji – wzrok. Jest kluczowy w procesie prawidłowego odbierania większości bodźców. Przemęczenie oczu, zaburzenia mikrokrążenia siatkówkowego, pogorszenie ostrości widzenia o zmroku, to bardzo często efekty wielogodzinnej pracy przy komputerze lub wpatrywania się w  ekran telewizyjny czy ekran telefonu komórkowego. Coraz więcej osób pracuje i spędza wolny czas przy monitorach. Brak właściwej pielęgnacji i dbałości o wzrok może doprowadzić  do  jego osłabienia, a także wywołać podrażnienia, łzawienie czy zaczerwienienie oczu. Z wiekiem mechanizmy obronne oka i  jego zdolność do radzenia sobie z  czynnikami niekorzystnymi ulega stopniowemu pogorszeniu, prowadząc do coraz bardziej uciążliwych dolegliwości związanych ze wzrokiem. Pogarszająca się kondycja oczu może także wynikać z niedoboru substancji odżywczych. Wsparciem dla prawidłowych procesów widzenia jest racjonalna suplementacja. Ochrona wzroku i jego wsparcie poprzez odpowiednią suplementację są niezmiernie istotne, dlatego sięgnij po DuoLife Clinical Formula ProOptical®

Innowacyjna formuła dwufazowej kapsułki

DuoLife Clinical Formula ProOptical® ma postać dwufazowej kapsułki o zmodyfikowanym, przedłużonym uwalnianiu. Wyjątkowe połączenie dwóch kapsułek – zewnętrznej płynnej oraz wewnętrznej w postaci stałej. Proces wchłaniania substancji aktywnych zawartych w fazie płynnej rozpoczyna się już w żołądku, podczas gdy składniki zawarte w postaci stałej zostają uwalniane dopiero w jelicie cienkim, skąd bezpośrednio trafiają do układu krążenia, a następnie są transportowane do tkanek gałki ocznej. Dwuetapowy proces wchłaniania substancji aktywnych odznacza się najwyższym stopniem przyswajalności.

DuoLife CLINICAL FORMULA PROOPTICAL® zawiera pozyskiwaną dzięki opatentowanej technologii, naturalną, krystaliczną postać luteiny oraz zeaksantyny. Ma ona ogromny wpływ na tempo i tym samym efektywność przyswajania. Najwyższą biodostępność składników potwierdza ponad 70 badań klinicznych (obejmujących ponad 4200 pacjentów). W badaniach uwzględniono stosunek ilościowy luteiny i zeaksantyny 5:1, który oznacza, że narząd wzroku korzysta z najważniejszych dla niego substancji aktywnych, dostarczanych w maksymalnej ilości.  Dodatkowo zawiera przeciwutleniające prozdrowotne karotenoidy: astaksantynę, a także naturalny likopen, rutynę i cenne ekstrakty roślinne.

DuoLife CLINICAL FORMULA PROOPTICAL® sprawdzi się jako preparat wspomagający w przypadku:

 • osób, które chcą wspierać optymalną pracę narządu wzroku;
 • osób, które z przyczyn zawodowych mogą być narażone na problemy ze wzrokiem, np. osób pracujących przed ekranem komputera;
 •  osób, które powinny wyjątkowo dbać o dobrą kondycję wzroku: np. kierowców pojazdów;
 • osób z problemami pękających naczynek w oku i częstego przekrwienia oczu;
 • osób starszych / seniorów.

DuoLife CLINICAL FORMULA PROOPTICAL® wspomaga:

 • prawidłowe widzenie, także po zmroku i w słabym oświetleniu;
 • optymalne funkcje plamki żółtej;
 • procesy akomodacji oczu;
 • procesy antyoksydacyjne;
 • ochronę oczu przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, przyczyniając się do redukcji uszkodzeń fotochemicznych;
 • procesy oczyszczania organizmu z toksyn;
 • utrzymanie optymalnego ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, w tym płynu śródgałkowego;
 • homeostazę środowiska wewnątrzkomórkowego.

Składniki aktywne PROOPTICAL:

Luteina – poprzez absorpcję niebieskiego światła wpływa na zmniejszanie uszkodzeń fotochemicznych wywołanych światłem widzialnym o krótkiej długości fali. Ponadto, wraz z zeaksantyną, tworzy filtr na części siatkówki odpowiedzialnej za szczegółową wizję, blokując niebieskie światło oraz zamglenie z silnego światła, tym samym zwiększając tolerancję oczu na jasne światło. Jest to szczególnie istotne, gdy nasze oczy są narażone na intensywne światło, takie jak blask słońca, błysk lampy lub oślepiające reflektory w nocy. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdza się, że luteina wykazuje również szereg korzyści zdrowotnych dla skóry.

Astaksantyna – należy do tej samej grupy karotenoidów ksantofilowych co luteina czy zeaksantyna i wpływa na poprawę akomodacji oczu. Ponadto ma znaczenie dla odbudowy ciałka rzęskowego, tym samym wpływając na niwelowanie uczucia zmęczenia oczu, które jest silnie odczuwane każdego dnia, ze względu na pracę przy monitorach, niedostateczne oświetlenie, zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, a także występujące wady wzroku. Surowiec użyty w procesie formulacji posiada badania kliniczne, potwierdzające pozytywny w przypadku redukcji objawów astenopii.

Krocyny oraz safranal – substancje o działaniu antyoksydacyjnym, chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych (UV).

Cynk –  składnik mineralny wspomagający procesy widzenia, w największej ilości występujący w siatkówce oka. Jego niedobór może prowadzić do krótkowzroczności.

Witamina C –  pochodząca z aceroli, wpływa korzystnie na syntezę kolagenu, składnika budulcowego ciałka szklistego oczu.

Schizadryna  – zawarta w ekstrakcie w cytryńca chińskiego wpływa pozytywnie na poprawę ostrości widzenia w ciemności.

Mikrokapsułkowany likopen – odpowiada za ochronę narządu wzroku przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, ponadto bierze czynny udział w profilaktyce zwyrodnienia plamki żółtej, a jego działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Antocyjaniny –  stymulują mikrokrążenie oczne, korzystnie oddziałując na ostrość widzenia po zmroku.

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie. Nie przekraczać zalecanej maksymalnej porcji dziennej.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka:

 • organiczny olej z nasion pachnotki zwyczajnej (Perilla frutescens) 335 mg
 • ekstrakt z soku z owoców aceroli (Malpighia glabra)  82 mg  w tym witamina C  26 mg (33%RWS*)
 • mikronizowane kryształki luteiny i zeaksantyny wyekstrahowane z aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta) zawieszone w oleju szafranowym pozyskanym z owoców krokosza barwieńskiego (Carthamus tinctorius)  50 mg  w tym luteina 10 mg  w tym zeaksantyna 0,5 mg
 • ekstrakt z aplanspor zielonych mikroalg Haematococcus pluvialis 20 mg w tym astaksantyna 2 mg
 • karotenoidy wyekstrahowane z owoców pomidorów 10 mg w tym mikrokapsułkowany naturalny likopen  0,5 mg
 • sole cynku organicznego 10 mg tym cynk organiczny 3 mg (30%RWS*)
 • ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego (Schisandra chinensis) 10 mg w tym schizandryna 0,5 mg
 • ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera) 10 mg w tym 95% pro antocyjanidyny 9,5 mg
 • ekstrakt z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus) 10 mg w tym 25% antocyjany 2,5 mg
 • ekstrakt w owoców czarnego bzu (Sambucus nigra) 10 mg w tym 30% polifenoli 3 mg
 • ekstrakt z liści czarnej porzeczki (Ribes nigrum) 10 mg w tym rutyna 0,1 mg
 • ekstrakt z owoców aronii (Aronia melanocarpa) 10 mg w tym 40% polifenoli (katechin) 4 mg
 • karotenoidy wyekstrahowane z kwiatów aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta) zawieszone w oleju sojowym pozyskanym z ziaren soi zwyczajnej (Glycine max Merr) 7,5 mg w tym zeaksantyna 1,5 mg
 • ekstrakt z pręcików szafranu (Crocus sativus) 5 mg

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą podczas współistniejącego leczenia przeciwdepresyjnego oraz podczas jednoczesnego stosowania antykoagulantów.

Data minimalnej trwałości znajduje się na opakowaniu produktu. Data minimalnej trwałości jest równocześnie numerem partii produkcyjnej.

Składniki: organiczny olej z nasion pachnotki zwyczajnej (Perilla frutescens) standaryzowany na zawartość kwasu α-linolenowego powyżej 60%, ekstrakt z soku z owoców aceroli (Malpighia glabra) 12-15:1 standaryzowany na zawartość witaminy C, mikronizowane kryształki luteiny i zeaksantyny wyekstrahowane z aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta) zawieszone w oleju szafranowym pozyskanego z owoców krokosza barwieńskiego (Carthamus tinctorius), ekstrakt z aplanspor zielonych mikroalg Haematococcus pluvialis standaryzowany na zawartość astaksanty, mieszanka karotenoidów wyekstrahowanych z owoców pomidorów w tym mikrokapsułkowany naturalny likopen, sole cynku organicznego (cytrynian cynku), ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego (Schisandra chinensis) 3:1 standaryzowany na zawartość 5% schizandryny, ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera) 120:1 standaryzowany na zawartość 95% proantocyjanidyn (w tym 92% polifenole), ekstrakt z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus) standaryzowany na zawartość 25% antocyjanin, ekstrakt owoców czarnego bzu (Sambucus nigra) 4:1 standaryzowany na zawartość 30% polifenoli, ekstrakt z liści czarnej porzeczki (Ribes nigrum) standaryzowany na zawartość 1% rutyny, ekstrakt z owoców aronii (Aronia melanocarpa) standaryzowany na zawartość 40% polifenoli (katechiny), skoncetrowana mieszanina karotenoidów wyekstrahowany z kwiatów aksamitki wysokiej (Tagetes erecta) zawieszona w oleju sojowym pozyskanego z ziaren soi zwyczajnej (Glycine max Merr) w tym zeaksantyna, ekstrakt z pręcików szafranu (Crocus sativus) 2-4:1 standaryzowany na zawartość 2% krocyny oraz 2% safranalu. Składnik otoczki: żelatyna ze skór ryb morskich – kapsułka zewnętrzna, organiczna pochodna celulozy (HPMC) – kapsułka wewnętrzna. Substancja przeciwzbrylająca: krzemionka.

Dodatkowe Informacje:

Marka

Indeks