EVERFLEX – elastyczne stawy oraz wsparcie w regeneracji chrząstki stawowej

EverFlex to wieloskładnikowy suplement diety opracowany przez specjalistów, łączący w sobie chondroitynę, która wspiera produkcję mazi stawowej oraz zapewnia amortyzację chroniącą stawy,  MSM (metylosulfonylometanu) działa przeciwzapalnie,  wspomaga elastyczność stawów oraz glukozaminę, która wspiera regenerację chrząstki stawowej, pobudza produkcję kolagenu. Preparat dedykowany wszystkim, którzy zmagają się z problemami związanymi z ruchomością stawów, ubytkami w chrząstce stawowej, bólami zwyrodnieniowymi czy brakiem  elastyczności. Szczególnie polecany dla osób starszych i osób aktywnie uprawiających sport.

EverFlex uzupełnia dietę w istotne składniki odżywcze, które są odpowiedzialne za przywrócenie i usprawnienie pożądanej sprawności ruchowej.

Kluczowe składniki Everflex:

Glukozamina to aminocukier który znajduje się naturalnie w organizmie człowieka. Bierze udział w procesach budulcowych chrząstki stawowej, co wpływa na wzmocnienie, a nawet regenerację zmienionych chorobowo miejsc. Jest syntezowana w niewielkich ilościach, a z wiekiem zdolność do jej wytwarzania  znacznie się pomniejsza. Dlatego warto zadbać o jej odpowiednią suplementację.

Siarczan chondroityny to substancja chemiczna wspomaga pracę stawów. Jest to organiczny związek z grupy glikozoaminoglikanów, stanowiący istotny element tkanki chrzęstnej. To dzięki chondroitynie wytwarzane są protoglikany, których zadaniem  jest produkowanie mazi, która odpowiada za poślizg oraz amortyzację chroniącą stawy przed uszkodzeniem oraz przed działaniem sił zewnętrznych.

MSM czyli Metylosulfonylometan to organiczny związek siarki, która w ludzkim organizmie występuje jako składnik struktury białkowej czy mazi stawowej. Uważa się, że siarka występuje w każdej komórce organizmu i jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Działa usprawniająco na organizm pod względem fizycznym i psychicznym, zmniejsza procesy zapalne, działa przeciwbólowo, wpływa regenerująco na skórę. MSM ma postać białego, naturalnego, proszku bez zapachu i smaku, łatwo wchłanianego przez organizm.

Kluczowe składniki: Zawartość w zalecanej porcji (3 tabl):

  • Chlorowodorek glukozaminy …………………..1260 mg – w tym glukozamina [1025 mg]
  • Metylosulfonylometan (MSM)…………………..1260 mg
  • Siarczan chondroityny………………………………330 mg – w tym chondroityna [220 mg]

Składniki:
Chlorowodorek glukozaminy (ze skorupiaków), metylosulfonylometan (MSM), siarczan chondroityny (pochodzenia bydlęcego), substancja wypełniająca (celuloza), substancje, przeciwzbrylające (kwasy tłuszczowe, dwutlenek, krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:  
Spożywać jedną tabletkę trzy razy dziennie w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.