Kelp –  wsparcie dla tarczycy

Kelp –  suplement diety od Natures Sunshine. Morza i oceany to wyjątkowe miejsce na ziemi obfitujące w pierwiastki mineralne. Wzdłuż ich linii brzegowych występują wodorosty zwane brunatnicami (brunatne wodorosty morskie). Brunatnice wchłaniają składniki odżywcze ze środowiska w którym żyją  – stając się ich cennym źródłem o działaniu prozdrowotnym. Posiadają właściwości ogólnie regenerujące dla utrzymania funkcji organizmu. Najważniejszą zaletą Kelpu jest wysoka zawartość jodu, dlatego stanowi dobrą propozycją dla osób mających problemy z tarczycą. Dodatkowo zawiera żelazo, kwas foliowy i wapń oraz witaminy z grupy B. Kelp działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, przeciwwirusowo, moczopędnie, przeciwzakrzepowo. Wspomaga również odchudzanie oraz pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Jod jest pierwiastkiem chemicznym z grupy fluorowców i należy do pierwiastków mało rozpowszechnionych w przyrodzie. Występuje w wodach morskich i solankach. Można znaleźć go również w żywności o ile pochodzi z terenów, gdzie jod występuje w glebie i w wodzie. W organizmie człowieka występuje około 30-50 mg jodu. Jego największe ilości znajdziemy w tarczycy, która posiada zdolność magazynowania tego pierwiastka.

Kelp – zalety:

  • wspiera prawidłowe  funkcjonowanie tarczycy,
  • reguluje  przemianę materii oraz proces odchudzania,
  • wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego,
  • działa przeciwzapalnie,
  • poprawia procesy trawienne,
  • wzmacnia układ immunologiczny.

Składniki: brunatne wodorosty morskie, otoczka kapsułki (żelatyna), nośniki (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu)

Kluczowe składniki:

Zawartość w zalecanej porcji (4 kaps.):

Brunatne wodorosty morskie ………….. 2100 mg*

*Nie określono referencyjnych wartości spożycia.

Dzienna zalecana porcja do spożycia: 2 kapsułki 2 razy dziennie w trakcie posiłku.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Warunki przechowywania:  Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dowiedz się więcej o Natures Sunshine Natureslne Olejki Eteryczne