Produkty

LECYTYNA – Suplement Na Pamięć i Koncentrację Organizmu


Lecytyna sojowa od Nature’s Sunshine to doskonały suplement diety wyprodukowany z naturalnej soi. Soja to roślina strączkowa znana w Azji od 5 tysięcy lat. Używa się jej w produkcji produktów farmakologicznych oraz żywności. Jest wyśmienitym źródłem białka i dlatego często zastępuje wegetarianom mięso.  W organizmie człowieka pełni bardzo istotną rolę. Lecytyna jest składnikiem każdej komórki ciała i wchodzi w skład błon komórkowych. Bierze udział w wielu procesach przemiany materii oraz ma właściwości mieszania tłuszczów z wodą, przez co pomaga we wchłanianiu witamin rozpuszczalnych w wodzie. Lecytyna to również bardzo ważny element składowy mózgu i tkanki nerwowej. Jest bogata w fosfatydylocholiny (PC) i fosfatydyloinozytole (PI). Lecytyna naczęściej kojarzy się ze wspomaganiem zdolności myślowych i procesów uczenia się, zapamiętywania. Polecana dla osób pracujących umysłowo, przygotowującym się do egzaminów oraz seniorom, u których z wiekiem kondycja układu nerwowego ulega pogorszeniu.  Najwięcej lecytyny można znaleźć w produktach zwierzęcych (wątrobie i jajach), jak również roślinnych: orzeszkach ziemnych, czy kiełkach pszenicy.Lecytynę od Nature’s Susnhine polecamy szczególnie osobom, których dieta nie jest bogata w te produkty. Uzupełnianie niedoborów tej substancji korzystnie wpłynie na znaczną poprawę funkcjonowania organizmu.

Lecytyna – zalety:

  • Stymuluje układ nerwowy, wspomaga koncentrację i procesy zapamiętywania,
  • dzięki właściwościom mieszania tłuszczów, lecytyna pomaga we wchłanianiu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E i K.
  • obniża poziom cholesterolu,
  • działa ochronnie na wątrobę i wspiera procesy trawienne,
  • wspomaga przemianę materii,
  • opóźnia procesy starzenia organizmu
  • przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.

Składniki: lecytyna sojowa; otoczka kapsułki: żelatyna,glicerol.

Kluczowe składniki:

Zawartość w zalecanej porcji (2 kaps.):

Lecytyna sojowa …………………………………. 1120 mg*

*Nie określono referencyjnych wartości spożycia.

Dzienna zalecana porcja do spożycia: 1 kapsułka 2 razy dziennie w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Czytaj też o Natures Sunshine Kosmetyki