Olej arganowy odznacza się wysoką zawartością przeciwutleniaczy, esencjalnych kwasów tłuszczowych, zawiera skwalen, witaminy (np. A, E, F), enzymy oraz inne substancje i przydatne składniki ożywcze, które jako całość stanowią wyjątkową mieszaninę do pielęgnacji całego ciała.

NA ZDROWE I PIĘKNE WŁOSY

Dla zdrowych, mocnych i błyszczących włosów ważna jest właśnie zawartość witaminy E, esencjalnych kwasów tłuszczowych i skwalenu. Witamina E i esencjalne kwasy tłuszczowe wzmacniają strukturę włosów, są potrzebne do ich odbudowy, stymulują wzrost zdrowych włosów, a dzięki ukrwieniu cebulek zapewniają dostarczenie im wystarczającej ilości substancji odżywczych. Dopóki włosy są zdrowo odżywione, pozostają mocne, nie strzępią się i nie łamią. Skwalen jest znakomitym środkiem do utrzymania nawilżenia włosów, który przyczynia się do nadania włosom witalnego wyglądu i blasku.
Znakomite, widoczne i trwałe efekty olej arganowy przynosi w szczególności na włosach suchych, farbowanych, pozbawionych życia i włosach o rozdwajających się końcówkach. 

NA BŁYSZCZĄCE I MOCNE PAZNOKCIE

Skład oleju arganowego jest korzystny nie tylko dla skóry i włosów, ale również dla paznokci. Chodzi głównie o witaminę E, skwalen i esencjalne kwasy tłuszczowe. Paznokcie są dzięki nim mocne, zdrowe, nie łamią się i zachowują blask. Łożysko paznokcia jest dostatecznie nawilżone, nie powstają zadziory, a w konsekwencji nie dochodzi do problemów skórnych. 

NA ŚWIEŻĄ I MŁODZIEŃCZĄ SKÓRĘ

Olej arganowy jest przeznaczony dla każdej osoby, bez względu na wiek, płeć, typ skóry czy wymagania w zakresie preparatów kosmetycznych. Olej arganowy dzięki swojemu naturalnemu składowi jest hipoalergiczny i znajduje nie tylko zastosowanie kosmetyczne, ale także jako skuteczny środek pomocniczy w leczeniu trądziku, egzemy skóry, w gojeniu drobnych blizn, w tym rozstępów, w przypadku łuszczycy, oparzeń słonecznych, pomaga chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jego działania kojące sprawiają, że może być też stosowany na wrażliwą skórę niemowlęcia. 

Dzięki bogatemu składowi olej arganowy możemy zaliczyć do czołówki dostępnych na rynku preparatów do pielęgnacji skóry. Nadaje się zarówno do suchej skóry, której dostarcza potrzebnego, głębokiego i długotrwałego nawilżenia, chroniąc ją przed wysuszaniem, jak i do skóry tłustej, ograniczając w naturalny sposób tworzenie sebum. Ma nie tylko nawilżające działanie, ale też odżywcze, ochronne i regenerujące. Olej arganowy wpływa pozytywnie na tworzenie kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu pomaga zmniejszyć zmarszczki na twarzy, równie skutecznie zapobiega uszkodzeniu skóry przez wolne rodniki tlenowe, które przyczyniają się do starzenia się skóry. Z powodu tych efektów anty-aging już od stuleci nazywany jest eliksirem urody i młodości. Olej arganowy jest coraz bardziej popularny także wśród mężczyzn, którzy cenią sobie nie tylko jego walory kosmetyczne, ale używają go także jako środka pomocniczego przy goleniu = zastosowanie oleju arganowego przed goleniem zapobiega podrażnieniu skóry

Sposób użycia
• ilość użytego oleju arganowego zależy od typu skóry; wciera się w wilgotną skórę
• na całe ciało: olej arganowy można dodać do kremu SKIN CREAM lub użyć ARGAN BODY LOTION i rozsmarować
• na twarz, szyję i dekolt: olej arganowy można stosować samodzielnie lub mieszać z WRINKLE STAR (połączone działanie); wystarczy kilka kropel rano i wieczorem delikatnie wcierać aż do całkowitego wchłonięcia
• rozstępy, drobne blizny: dane miejsce smarujemy bezpośrednio kilka razy dziennie
• do kąpieli: wystarczy kilka kropel do wanny.

Przeczytaj też informacje Starlife suplementy na odporność