Produkty

Opti LDL-HDL – reguluje i obniża cholesterol 

Opti LDL-HDL® od NaturDay odpowiednio dobrane składniki zawarte w suplemencie diety wspomagają zredukować poziom złego cholesterolu (LDL) oraz pobudzają zwiększenie tego dobrego (HDL), potrzebnego do właściwego działania organizmu. W składzie produktu znajdziemy zastrzeżoną formułę Opti cholest® z ekstraktem z drzewa oliwnego zawierającą polifenole i antyoksydanty które przyczyniają się do prawidłowego poziomu cholesterolu frakcji LDL. W Opti LDL-HDL® znajdują się również witamina C i  B6, fitosterole, nasycone oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki tym składnikom, organizm jest wzmocniony, komórki odżywione, blokują wchłanianie cholesterolu LDL, którego nadmiar podnosi ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz innych chorób układu krążenia.

Całkowity poziom cholesterolu liczony jest z sumy dwóch lipoprotein: HDL i LDL. Dobry cholesterol HDL jest niezbędny do produkcji hormonów płciowych, witaminy D, oraz kwasów żółciowego. Druga frakcja, cholesterol LDL jest produkowana w naszych organizmach, dodatkowo dostarczamy go wraz z bogatotłuszczowym pożywieniem – dlatego podwyższony poziom złego cholesterolu to coraz częstszy problem zdrowotny. LDL podnosi ryzyko wystąpienia zawału, udaru mózgu oraz podwyższonego ryzyka choroby niedokrwiennej serca. Opti LDL-HDL® wspomaga regulację poziomu cholesterolu, jednak poziom jednego i drugiego uzależniony jest od prawidło zbilansowanej diety, zawierającej warzywa i owoce oraz aktywnego stylu życia.  Spożywanie mniejszej ilości tłuszczu, rezygnacja z używek, przyczynią się do obniżenia poziomu złego cholesterolu. Warto pamiętać o wykonaniu badań kontrolnych poziomu cholesterolu we krwi przynajmniej raz do roku.

Zalety Opti LDL-HDL® NaturDay 

  • wspomaga obniżenie „złego” cholesterolu
  • zawiera witaminy z grupy B6
  • zawiera witaminę C
  • zawiera fitosterole, nasycone i jednonienasycone kwasy tłuszczowe

Najważniejsze składniki: 

Opti cholest® zastrzeżona formuła zawierająca ekstrakt pozyskiwany z drzewa oliwnego (Olea europaea) z południowego regionu śródziemnomorskiego. W składzie znajdują się polifenole i antyoksydanty, które wspomagają utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu frakcji LDL, co potwierdzają przeprowadzone badania.

Ekstrakt z żywicy kory guggul (commiphora wightii) posiada skuteczne właściwości przeciwutleniające, antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Pozytywnie wpływa na pracę układu odpornościowego. Przyczynia się do regulacji funkcjonowania tarczycy, od której zależny jest metabolizm dyrektywny i spalanie tłuszczu,  czego efektem jest obniżony poziom cholesterolu.   

Ekstrakt z owoców amli (pithecellobium dulce) pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu LDL, którego nadmiar może doprowadzić do zwężenia tętnic wieńcowych. Cenne źródło łatwo przyswajalnej witaminy C, silnego antyoksydantu, oraz beta-karotenu, które hamują działanie wolnych rodników, opóźniając procesy starzenia organizmu. 

Ekstrakt z liści brahmi (bacopa monnieri) posiada działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Korzystnie wspiera układ nerwowy działając uspokajająco, antydepresyjne, wzmacniając koncentrację i proces uczenia się.  Ekstrakt z bakopy drobnolistnej wykazuje działanie antyoksydacyjnie, chroniąc organizm przed działaniem wolnych rodników, pobudzając procesy regeneracyjne organizmu.

Ekstrakt z owoców awokado (persea americana) obfituje w witaminę B6 oraz kwas foliowy, który wyrównuje poziom homocysteiny i przeciwdziała chorobom serca. Zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe i kwasy tłuszczowe omega-3, dzięki którym podwyższony zostaje poziom dobrego cholesterolu HDL, oraz  obniżone zostaje ciśnienie krwi. 

Fitosterole to sterole roślinne takie jak beta-sitosterol. Fitosterole hamują wchłanianie cholesterolu w jelitach, obniżając jego poziom.

Sposób użycia:
Zalecany sposób użycia: 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Zawartość składników w dziennej porcji produktu 2 kapsułki:

  • Drzewo oliwne ekstrakt 240 mg
  • Balsamowiec indyjski ekstrakt 220 mg
  • Liściokwiat garbnikowy (Amla)ekstrakt 160 mg
  • Bakopa drobnolistna ekstrakt 150 mg
  • Beta-sitosterol 140 mg
  • Awokado (smaczliwka) ekstrakt 100 mg

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Marka

Indeks