Produkty

OptiLiposomal Resweratrol wzmacnia układ sercowo-naczyniowy

OptiLiposomal Resweratrol od NaturDay. Resweratrol  jest substancją pochodzenia roślinnego. Najbardziej znane z zawartości resweratrolu są ciemne winogrona, w których jego największa ilość obecna jest w skórce i pestkach. Rośliny które dojrzewają w cieplejszym klimacie z większym dostępem słońca,zawierają więcej tego związku. Rośliny syntetyzują resweratrol w odpowiedzi na czynniki stresogenne pochodzące ze środowiska zewnętrznego, intensywna ekspozycja na promieniowanie UV, infekcje pleśniami i grzybami, uszkodzenie tkanek czy niedobór wody. W owocach występuje w postaci naturalnej, trans-resweratrol. Natomiast wyniku fermentacji wina powstaje związek cis-resweratrol, występuje w winie czerwonym, ponieważ ma ono w procesie fermentacji dłuższy kontakt ze skórkami winogron. Obie jego formy wykazują działanie przeciwutleniające i prozdrowotne.

Resweratrol to antyoksydant (przeciwutleniacz), czyli substancja zwalczająca wolne rodniki, których nadmiar powoduje przedwczesne starzenie się i może doprowadzić do licznych chorób, w tym układu sercowo-naczyniowego. Kluczowe składniki suplementu OptiLiposomal Resweratrol zamknięty został  w liposomach, mających kształt pęcherzyków fosfolipidowych. Pęcherzyki fosfolipidowe są zbudowane z takich samych składników jak błony komórek naszego organizmu i na tyle małe, że są w stanie przenikać przez ściany naczyń krwionośnych. Liposomy mają zdolność do transportowania zarówno wody jak i substancji tłuszczowych, co czyni je idealnym systemem transportującym substancje potrzebne komórkom naszego organizmu. Liposomy charakteryzuje biokompatybilność, niska toksyczność, słaba immunogenność, ulepszona rozpuszczalność substancji czynnej, kontrolowana dystrybucja i przedłużone uwalnianie. Resweratrol przyczynia się do ogólnej poprawy zdrowia.

Witamina B1 (tiamina) odpowiada za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Wpływa na proces gojenia się ran i odczuwanie bólu, a jej niedobór w skrajnych przypadkach może prowadzić do zaniku otoczki mielinowej w nerwach ruchowych, co może skutkować  porażeniem nerwów obwodowych lub zanikiem mięśni. Niedobory tiaminy grożą osobom prowadzącym aktywny tryb życia, narażonych na duży wysiłek umysłowy i fizyczny, ale także spożywającym duże ilości kawy czy herbaty (napoje te wypłukują witaminę B1 z organizmu). Zapotrzebowanie na tiaminę rośnie u osób starszych oraz narażonych na długotrwały stres.

OptiLiposomal Resweratrol – korzyści:

  • Pozytywnie wpływa na układ krążenia, hamuje agregację płytek krwi, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się niebezpiecznych zakrzepów
  • Wpływa  na obniżenie poziomu „ złego” cholesterolu
  • Wpływa na obniżenie ciśnienia krwi
  • Posiada silnie działanie antyoksydacyjnie opóźniające starzenie
  • Obniża ryzyko chorób cywilizacyjnych
  • Wspiera redukcję wagi

Składniki: ekstrakt z pestek (nasion) winogron Vitis vinifera Semen95% OPC; fosfolipidy sojowe– wytwarzane z  fosfatydylocholin nasion soi (Glycine Max. Semen), korzeń rdestowca ostrokończystego Polygonum cuspidatum ekstrakt 60%; forma wit. B1: chlorowodorek tiaminy; substancja przeciwzbrylająca: krzemionka bezpostaciowa; materiał kapsułki: kapsułka wegetariańska z fikocjaniną ze spiruliny.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 2 kapsułki:

  • Nasiona winorośli ekstrakt w tym 617 mg OPC, 650 mg
  • Fosfolipidy sojowe 300 mg
  • Rdestowiec ekstrakt w tym trans-resweratrol 150 mg 250 mg
  • Witamina B1  – 100 mg – 9090,9% RWS

(RWS – referencyjna wartość spożycia)

Zalecane spożycie:
1 kapsułka dwa razy dziennie, popijać wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety oraz nie zastąpi zdrowego trybu życia.

Przeciwwskazania:
Produkt  zawiera składniki z przetwórstwa nasion soi. Osoby z potwierdzoną nadwrażliwością na przetwory soi nie powinny spożywać produktu. Osoby przyjmujące leki powinny spożywać produkt pod nadzorem lekarza.

Nie stosować u kobiet w ciąży oraz karmiących.

Marka

Indeks