Produkty

OptiOmega uzupełnia codzienną dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, koenzym Q10 oraz witaminę E.

Kwasy tłuszczowe omega-3 to związki, o prozdrowotnym działaniu. Omega-3 to nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), a właściwie wielonienasycone kwasy tłuszczowe, z pośród których wyróżnić można kwas dokozaheksaenowy (DHA) i kwas eikozapentaenowy (EPA) których głównymi źródłami są: tłuste ryby morskie, owoce morza, siemię lniane, kawior, orzechy oraz niektóre rośliny. Ludzki organizm potrafi syntetyzować EPA i DHA z kwasu alfa-linolenowego (ALA), jednak proces ten jest mało wydajny i efektywny.

Opti Omega – Zalety:

 • Wpływa korzystnie na pracę układu sercowo-naczyniowego
 • Wspomagają rozwój układu nerwowego, oraz mózgu
 • Wykazuje działanie przeciwzapalne
 • Zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej
 • obniża poziom szkodliwego cholesterolu LDL
 • zmniejsza krzepliwość krwi, zapobiegając powstawaniu zakrzepów


Kwas DHA
wspomaga regulację pracy układu nerwowego, odpornościowego oraz sercowo-naczyniowego. Działa stabilizująco na ciśnienie tętnicze, wspiera procesy zapobiegające powstawaniu blaszek miażdżycowych, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób wieńcowych czy zawału serca. Odpowiada za oczyszczanie organizmu z toksyn, przynosi ulgę w chorobach reumatycznych, wspomaga równowagę  hormonalną.  Inną rolą DHA jest poprawa ukrwienia mózgu,  przepływu bodźców nerwowych, w tym wpływ na działanie serotoniny i dopaminy, hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie.  Jego ilość w mózgu zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego starsze osoby powinny pamiętać o uzupełnianie jego niedoborów. Zaniedbanie tego może prowadzić do  wahań nastrojów oraz wystąpienia objawów demencji u osób starszych.

Witamina E,  jest silnym przeciwutleniaczem, chroniącym komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, nazywana jest witaminą młodości. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, wspiera pracę serca i układu krążenia, pomaga utrzymać dobry wzrok, korzystnie oddziałuje na układ nerwowy, dba o zdrowy wygląd skóry, chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Koenzym Q10 tej substancji potrzebuje każda komórka naszego ciała aby poprawnie działać. Dzięki właściwościom  antyoksydacyjnym chroni komórki  przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, spowalnia procesy starzenia. Ubichinon uczestniczy w procesach produkcji energii, wspomagając prawidłową pracę serca i układu krwionośnego, wspiera regenerację i witalizuje organizm, pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu.

Kwas DHA dla kogo?

DHA jest kwasem tłuszczowym,  zapewniającym właściwe funkcjonowanie organizmu o którym powinien pamiętać każdy z nas. Kwas ten jest budulcem błon komórkowych neuronów w korze mózgowej, a do tego – według badań – pobudza wzrost komórek nerwowych, które rosną bardziej rozgałęzione i dłuższe, przyczyniając się do poprawy pracy układu nerwowego oraz mózgu. Ponadto, kwas DHA jest bardzo ważny dla oczu, jest elementem budulca błon komórkowych tworzy siatkówkę oka, a konkretnie jej czopki i pręciki, które odpowiadają za postrzeganie barw i widzenie nocne. Prawidłowa podaż kwasów DHA jest istotna u osób w starszym wieku. Ze względu na starzenie się organizmu, synteza tych kwasów jest utrudniona. Aby zachować zdrowy i sprawny  umysł oraz układ nerwowy, warto zadbać o odpowiedni poziom spożycia nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu DHA.

stany zapalne i choroby autoimmunologiczne

Przyjmowanie omega-3 wspiera organizm redukując stany zapalne w przebiegu chorób autoimmunologicznych. W badaniach wykazano, iż przyjmowanie EPA i DHA może być pomocne w stanach chorobowych, którym towarzyszy stan zapalny -np.:w zaawansowanej miażdżycy czy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Omega-3 okazały się pomocne również w leczeniu tocznia, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohna, łuszczycy, czyli chorób autoimmunologicznych.

Układ sercowo-naczyniowy

Suplementacja EPA i DHA wspomaga obniżenie trójglicerydów we krwi oraz wspiera prawidłowy stosunek omega-3/ omega-6, co przekłada się na zmniejszenie procesów zapalnych w organizmie. Zarówno kwas (EPA) i kwas (DHA) wykazują pozytywne działanie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Sposób użycia:
Zalecany sposób użycia: Zaleca się spożywanie 1-3 kapsułki dziennie. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

Skład Omega-3 Skład: Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka  (3 kapsułki )

 • Olej rybi w tym: 1000 mg (3000 mg )
 • 33% kwasu dokozaheksaenowego (DHA) 330 mg ( 990 mg )
 • 22% kwasu eikozapentaenowego (EPA) 220 mg  (660 mg )
 • Koenzym Q10 100 mg ( 300 mg )
 • Witamina E 15 mg (125% RWS) 45 mg (375% RWS)

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić od światła.

Uwagi: Preparat dla osób od 12 lat. Ponieważ nie przeprowadzono badań na kobietach w ciąży nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i laktacji lub skontaktować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Marka

Indeks