Produkty

Opti Liposomal Luteina z witaminą A i E + Selen – wspiera prawidłowe widzenie

Opti Liposomal Luteina z witaminą A i E + Selen to kompozycja odpowiednio dobranych składników aktywnych, które wpływają na poprawę jakości oraz ostrości widzenia, są istotne dla sprawnego działania siatkówki oka oraz zmniejszają rozwój zmian pojawiających się z wiekiem. Opti Liposomal Naturday wykorzystuje liposomy, dzięki którym transportowane składniki odżywcze, witaminy czy minerały preparatu są lepiej wchłanianie do organizmu, gdyż przenikają bezpośrednio do komórek. 

Podczas pracy nasz wzrok skierowany jest na komputer czy komórkę. Przeznaczamy na to wiele czasu podczas pracy czy rozrywki, nie zastanawiając się jaki będzie to miało wpływ na nasz wzrok. Dodatkowo czynniki takie jak światło UV, zanieczyszczenie powietrza czy starzenie się może prowadzić do groźnych chorób oka. Na każdym etapie życia, warto wspierać oczy odpowiednią suplementacją. Najbardziej znaną substancją na zachowanie zdrowych oczu jest Luteina zawarta w produkcie Opti Liposomal Luteina z witaminą A i E + Selen. Jest on szczególnie polecany dla osób, które na skutek przewlekłej choroby, natężenia pracy, podeszłego wieku, są narażone na niedobory składników wspierających prawidłowe widzenie. 

Składniki Aktywne:

Luteina – odgrywa ważną rolę w ochronie wzroku. Jest to żółty barwnik, o działaniu przeciwutleniającym występuje w wielu produktach roślinnych, w zielonych liściach warzywach, najwyższa jej zawartość występuje w jarmużu czy szpinaku.  Starzejący się organizm, zła dieta, a także pod wpływem ekspozycji na światło, plamka żółta ulega uszkodzeniom. Choroba określana jest jako zwyrodnienie plamki żółtej. W konsekwencji wzrok ulega pogorszeniu, dochodzi do utraty zdolności ostrego widzenia czy widzenia centralnego, a w ostateczności nawet do ślepoty. Luteina chroni oczy przed zbyt dużą eksploatacją plamki żółtej, działaniem wolnych rodników oraz nadmiarem światła.

Witamina A –  silny antyoksydant, jest ważna dla prawidłowego działania naszego organizmu. Dzięki niej siatkówka naszego oka działa prawidłowo. Pobudza produkcję płynów dzięki którym nasze oczy są nawilżone a powierzchnie obmywane. Niedobór witaminy A jeśli chodzi o wzrok najczęściej objawia się: złym widzeniem po zmierzchu (tak zwana „kurza ślepota”) czy wysychaniem rogówki i spojówki oka. Dodatkowo witamina A, jest kluczowym związkiem, dzięki któremu budujemy odporność organizmu. Chroni nabłonek układu oddechowego przed drobnoustrojami, pomaga zwalczać bakterie i wirusy, korzystnie wpływa na  prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci. Osoby pracujące przy komputerze, oraz osoby starsze to grupa o zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminę A. 

Witamina E –  wspomaga przyswajalność witaminy A, jej główną funkcją jest walka z wolnymi rodnikami, które każdego dnia atakują organizm człowieka. Nie tylko opóźnia procesy starzenia, ale dodatkowo odżywia, nawilża, regeneruje. Odpowiada za właściwą krzepliwość krwi oraz obniża stężenie „złego” cholesterolu w organizmie. Witamina działa korzystnie na kondycję skóry.

Świetlik – stosowany w zwalczaniu stanów zapalnych oraz bakteryjnych oczu np.: zapaleniu spojówek. Wpływa antyoksydacyjnie i łagodząco na oczy, pomaga w zespole suchego oka. Wspiera prawidłowe widzenie  oraz siatkówkę oka.

Nagietek  – działa nawilżająco i łagodząco na oczy. Łagodzi stany zapalne.

Selen  –  chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

Fosfolipidy  – są wykorzystywane w zewnętrznej powłoce liposomów – form strukturalnych o kulistym kształcie i dwuwarstwowych ścianach, stosowanych jako nośniki substancji czynnych (tutaj witamin). 

Zalecane spożycie:
Jedna kapsułka dziennie, popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety oraz nie zastąpi zdrowego trybu życia.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka:

 • Fosfolipidy sojowe 220 mg
 • Liść nagietka lekarskiego ekstrakt 125 mg  – w tym luteina 25 mg, zeaksantyna 5 mg 
 • Witamina E 30 mg – 250% RWS
 • Ziele z kwiatem świetlika lekarskiego ekstrakt 25 mg
 • Witamina A 800 µg – 100% RWS
 • Selen 55 µg – 100% RWS

(RWS – referencyjna wartość spożycia)

Składniki:

 • fosfolipidy sojowe– wytwarzane z  fosfatydylocholin nasion soi (Glycine Max. Semen),
 • ekstrakt olejowy z kwiatu nagietka lekarskiego (Calendula officinalis Flos) 20/4% luteiny i zeaksantyny, DER 10:1,
 • forma witaminy E: bursztynian D-alfa tokoferolu,
 • ekstrakt z ziela z kwiatem świetlika lekarskiego (Euphrasia officinalis Herba cum Floribus) DER 10:1,
 • forma witaminy A: beta karoten,
 • forma selenu: selenometionina,
 • Materiał kapsułki: kapsułka wegetariańska z fikocjaniną ze spiruliny.

Przeciwwskazania:
Produkt   zawiera składniki z przetwórstwa nasion soi. Osoby z potwierdzoną nadwrażliwością na przetwory soi nie powinny spożywać produktu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu nienasłonecznionym, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Marka

Indeks